مستقیم بمباران عربستان نظامیان سعودی ارتش و کمیته های مردمی یمن

مستقیم: بمباران عربستان نظامیان سعودی ارتش و کمیته های مردمی یمن بین الملل یمن عربستان نظامی سعودی

گت بلاگز کرمانشاه کتابخانه مرکزی سرو سامان میگیرد

استاندار کرمانشاه گفت: پروژه “کتابخانه مرکزی” کرمانشاه باید از این اوضاع خارج شود.

کتابخانه مرکزی سرو سامان میگیرد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ اسداله رازانی با تاکید بر اینکه پروژه باید از این اوضاع خارج شود، اظهار کرد: اینکه جهت ساخت این کتابخانه هزینه شده است و اکنون نیمه کاره هست، هدررفت و دفن منابع مالی است.
وی افزود: مسئله پروژه هایی از این دست بزرگ بودن اندازه پروژه است که البته گاهی هم به این اندازه بزرگ نیاز نیست و فقط باعث می شود روند تکمیل آن به تاخیر بیفتد.

عبارات مهم : اسکلت

استاندار کرمانشاه ادامه داد: مشابه پروژه کتابخانه مرکزی را در موزه میراث فرهنگی داریم که 40 سال از شروع اجرای آن می گذرد ولی هنوز اجرا نشده و خود به موزه تبدیل شده است است و یکی از پرسشها آن اندازه بزرگ پروژه است.
رازانی با بیان اینکه در صورت کمبود اعتبار می توان از احداث طبقات فوقانی پروژه کتابخانه مرکزی صرف نظر کرد، گفت: می توانیم طبقات پایین را تکمیل کنیم و فعلا از همان طبقات بهره برداری کنیم.
در ادامه واحد امیری مدیر فنی و اجرایی راه و شهرسازی استان کرمانشاه نیز پیشرفت فیزیکی پروزه کتابخانه مرکزی کرمانشاه را حدود 40 درصد اعلام کرد.
وی افزود: زمین این پروژه به وسعت چهار هزار مترمربع از سال 86 واگذار شد و در سال 87 فوندانسیون پروژه به پیمان رفت و اجرا شد.
مدیر فنی و اجرایی راه و شهرسازی استان کرمانشاه با بیان اینکه در ادامه اسکلت این پروژه به پیمان رفت، افزود: این پروژه در هفت طبقه احداث می شود که اسکلت دو طبقه و نیم آن باقی مانده و مابقی اجرا شده است است.
به گفته امیری، زیربنای این پروژه در هفت طبقه 15 هزار و 200 مترمربع است که اسکلت 4500 مترمربع آن باقی مانده است.
وی اعتقاد است جهت تکمیل اسکلت این دو طبقه و نیم، به 1.4 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مدیر فنی و اجرایی راه و شهرسازی استان کرمانشاه کل اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل کتابخانه مرکزی کرمانشاه را 20 میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: اگر از احداث این دو طبقه و نیم صرف نظر شود به 12 میلیارد تومان نیاز داریم.
وی تصریح کرد: قرار است 40 درصد اعتبارات این پروژه از استان و مابقی 60 درصد آن از اعتبارات ملی تامین شود.
امیری دو طبقه پارکینگ، رستوران، مخزن کتاب، سالن اجتماعت 300 نفری، قرآت منزل زن ها و مردها و … را از بخش های متفاوت پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه اعلام کرد.

واژه های کلیدی: اسکلت | مرکزی | پروژه | کتابخانه | کرمانشاه | کرمانشاه | استاندار | کتابخانه مرکزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog