مستقیم بمباران عربستان نظامیان سعودی ارتش و کمیته های مردمی یمن

مستقیم: بمباران عربستان نظامیان سعودی ارتش و کمیته های مردمی یمن بین الملل یمن عربستان نظامی سعودی

گت بلاگز ورزشی پیست دوچرخه سواری را می‌توان با قرارداد یک فوتبالیست ساخت / ابوحیدری

سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری گفت: با قرارداد یک فوتبالیست می‌توان یک پیست دوچرخه سواری استاندارد جهت رکابزنان ساخت.

پیست دوچرخه سواری را می‌توان با قرارداد یک فوتبالیست ساخت / ابوحیدری

محمد ابوحیدری سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری سرعت کشورمان در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان، در خصوص اردوی تیم ملی گفت: در سال ۹۶ این نخستین اردوی تدارکاتی رکابزنان است و نخستین مسابقه مهم ما در شش ماه نخست مسابقه های داخل سالن ترکمنستان است و پیش آن هم چند کاپ آسیایی را در پیش داریم.

عبارات مهم : آمادگی
مربی کرمانی تیم ملی تصریح کرد: هدفمان از شرکت در این مسابقه های کسب سهمیه کاپ جهانی است و تلاش داریم با نمایش خوب رکابزنان کشورمان به این مهم دست یابیم.

وی در ادامه در خصوص میزان آمادگی ورزشکاران تیم ملی دوچرخه سواری گفت: در این مرحله از اردو تعداد زیادی نفرات را از تیم الف، ب. و رده جوانان دعوت کرده ایم و تلاش می کنیم با آمادگی هفتاد درصد وارد مسابقه های شویم و رکابزنان را به اوج آمادگی نمی رسانیم و طبق برنامه ریزی انجام شده است قرار بر این است که ورزشکاران آمادگی کامل خود را در مسابقه های مهم تر نشان دهند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: به علت اینکه چندین مسابقه مهم را در پیش داریم، در مسابقه های داخل سالن ترکمنستان فقط از هفتاد درصد از آمادگی ورزشکاران استفاده و به احتمال زیاد سهمیه کاپ جهانی را کسب می کنیم.

حیدری در مورد لیست نهایی تیم ملی دوچرخه سواری تصریح کرد: از نفرات حاضر در اردو ۳ نفر از بین بردن می شوند و ما در نخستین مسابقه با ۲ تیم حاضر می شویم، که یکی تیم مهم است و تیم دیگر ترکیبی از امید ها و بزرگسالان هست.

وی در خصوص امکاناتی که در اختیار تیم ملی است گفت: این نتیجه ای که تا اینجا بدست آوردیم با تلاش و غیرت فرزند ها است و در برابر امکاناتی که داریم عالی ترین نتیجه را کسب کردیم. مهمترین نیاز ما پیست چوبی است که متاسفانه در کشورمان نداریم و در حال حاضر در پیست بتنی ۳۳۳ متری تمرین می کنیم در حالی که باید در مسابقه های در پیست ۲۵۰ متری چوبی مسابقه دهیم. تکنیک و آمادگی در پیست های بتنی و چوبی تفاوت فاحشی با هم دارد و یکی از معضلات مهم جهت ورزشکاران کشورمان هست.

سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری خاطر نشان کرد: ما در فصل زمستان هم مسئله محل تمرین داریم، کل دنیا برنامه ریزی می کنند که مسابقه های پیست در فصل زمستان حتما در داخل سالن برگزار شود و ما می خواهیم در مسابقه های بین المللی شرکت کنیم و محل تمرین مناسب نداریم و باید به اهواز برویم و تمرین کنیم که متاسفانه از لحاظ آلودگی شرایط مناسبی را ندارد.

وی در ادامه گفت: تلاش کرده ایم عالی ترین ها را به تیم ملی دعوت کنیم و تمامی نفراتی که در رنکینگ حضور دارند و وقت مناسبی را ثبت می کنند به مرور به اردوی تیم ملی دعوت می شوند و درب تیم ملی دوچرخه سواری بر روی همه باز هست.

محمد ابوحیدری تصریح کرد: یکی از بزرگترین معضلات جهت رکابزنان و حتی ورزشکاران سایر رشته های ورزشی به جز فوتبال در کشور ما این است که امنیت شغلی ندارند و اگر روزی مصدوم شدند و یا به هر دلیلی مجبور شدند ورزش را کنار بگذارند منبع درآمد دیگری ندارند و از همین الان مجبور هستند که در کنار ورزش حرفه ای شغلی دیگر داشته باشند که بتوانند هزینه های خود را تامین کنند. در رشته دوچرخه سواری حتی ورزشکاران ملی پوش قراردادشان با کلوب آن قدر نا چیز است که هزینه های مکمل ها هم پوشش نمی دهد و حتما باید حمایت های مورد نیاز صورت بگیرد.

وی در مورد وثیقه ای که فدراسیون دوچرخه سواری جهت جلوگیری از دوپینگ از ورزشکاران می گیرد گفت: در چند ماه گذشته اتفاقاتی افتاد و اسامی تعدادی دوپینگی اعلام شد و جهت کشورمان اتفاق خوشایندی نبود و این افراد حق نفرات دیگر را از بین می برند. جهت هر کدام از رکابزنان هزینه بسیاری می شود و باید با راه حل های متفاوت جلوی بروز این گونه بد اخلاقی ها گرفته شود. بنده یکی از موافقان گرفتن وثیقه هستم و ورزشکاری که پاک و به خودش مطمئن است نباید ترسی داشته باشد و می تواند به این فکر کند که یک کاغذ فقط امضا کرده است و این باعث می شود که افراد سمت دوپینگ و مواد نیروزا ممنوعه نروند.

محمد ابو حیدری در آخر خاطر نشان کرد: مسئولان ورزش کشور به فکر دوچرخه سواری و زیرساخت ها هم باشند. من کرمانی هستم و از ۱۵ سالگی دوچرخه سواری را شروع کردم، در آن وقت مسئولان وقت ورزش اعلام کردند که پیست استانداردی را در کرمان ۲ ساله می سازند، در حال حاضر حدود بیست سال از کلنگ زنی پیست کرمان می گذرد و بنده به عنوان مربی فعالیت می کنم، ولی هنوز پیست کرمان آماده بهره برداری نشده هست. با قرارداد یک فوتبالیست می توان پیست و امکانات استانداردی را جهت دوچرخه سواری کشورمان فراهم کرد، این که نمی توان امکانات را بصورت مساوی بین رشته های ورزشی تقسیم کرد اصلا در ارزش ورزش کشورمان نیست.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آمادگی | مسابقه | ورزشکاران | دوچرخه سواری | سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری | پیست دوچرخه سواری | دوچرخه سواری | فدراسیون دوچرخه سواری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog