مستقیم بمباران عربستان نظامیان سعودی ارتش و کمیته های مردمی یمن

مستقیم: بمباران عربستان نظامیان سعودی ارتش و کمیته های مردمی یمن بین الملل یمن عربستان نظامی سعودی

گت بلاگز بین‌الملل ترامپ به دنبال مختل کردن نظم بین الملل است / ریچارد هاس

یکی از مقامات سابق آمریکا گفت ترامپ به دنبال مختل کردن نظم بین الملل هست.

ترامپ به دنبال مختل کردن نظم بین الملل است / ریچارد هاس

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از سی ان ان، ریچارد هاس مدیر شورای روابط خارجی آمریکا که مهمترین اندیشکده آمریکایی و بازوی دولت های امریکا است و قبلا از مقامات وزارت امورخارجه آمریکا بوده است در گفتگو با این شبکه گفت «بی تردید تصمیم دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا راجع به موافقت نامه تغییرات اقلیمی پاریس، اصلا راجع به صرف این عنوان نیست.
این توافق نامه، نمود آشکار انعطاف پذیری چندجانبه بین المللی است که دونالد ترامپ نیز بایستی از آن استقبال می کرد. این شکل از چندجانبه گرایی به دولت های مستقل این امکان و اجازه را می دهد تا اقداماتی را صورت بدهند که دوست دارند.
ترامپ نبایستی این موافقتنامه را رد کند بلکه باید از آن به صورت الگویی جهت تعاملات بین المللی استفاده می کرد. این توافقنامه اهمیت نمادین دارد. این اقدام ترامپ نشان دهنده رویکرد او در عرصه بین المللی هست.
در هفت سال گذشته، سیاست آمریکا در عرصه بین المللی به صورتی بوده که امنیت دنیا زیاد شده است و این مسئله به نفع آمریکا تمام شده است هست. ولی رویکرد بین المللی دونالد ترامپ به این صورت است که نقش آفرینی آمریکا در دنیا و نظام بین الملل بیش از آنکه به نفع آمریکا باشد برایش هزینه بر است.
کاری که ترامپ می خواهد انجام بدهد این است که این نظام را برهم بزند. اگر ولادیمیر پوتین مدیر جمهور روسیه بخواهد نظم بین الملل را برهم بزند برایم قابل درک است ولی اصلا نمی توانم درک کنم آیا مدیر جمهور آمریکا بخواهد میراثی را نابود کند که از گذشتگان به ارث برده هست. بی تردید، این رویکرد پیامدهای جدی به همراه خواهد داشت.»
انتهای خبر/

عبارات مهم : آمریکا

واژه های کلیدی: آمریکا | آمریکایی | بین الملل | دونالد ترامپ | بین الملل | آمریکا | ریچارد هاس | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog